Šiaulių greitoji Siauliu greitoji Šiaulių greitoji Siauliu greitoji
Skubi medicinos pagalba

Viešoji įstaiga Šiaulių greitosios medicinos pagalbos stotis teikia operatyvią kvalifikuotą pagalbą, kai yra tiesioginė grėsmė paciento gyvybei arba ta grėsmė tuoj pat gali kilti.

Skubi medicinos pagalba – tai kvalifikuota pagalba tais atvejais, kai yra tiesioginė grėsmė paciento gyvybei (arba ji gali kilti bet kuriuo metu) dėl ūmios ligos ar įvykio, sukeliančio pavojingą ar kritinę sveikatai būklę.

Skubi būtinoji medicinos pagalba teikiama nemokamai visiems asmenims, neatsižvelgiant į draustumą, lytį, amžių, tautybę, pilietybę, registracijos vietą.

Skubi būtinoji medicinos pagalba teikiama visą parą darbo, švenčių ir poilsio dienomis.

Pagal iškvietimą atvykęs gydytojas arba bendruomenės slaugytojas surinks ligos anamnezę, įvertins paciento bendrą dabartinę būklę, neurologinę būklę, esant indikacijoms užrašys EKG ar patikrins gliukozės kiekį kraujyje. Jeigu iškvietimo priežastis trauma – įvertins traumos mechanizmą bei sunkumą. Nustačius diagnozę bus suteikiama reikiama medicininė pagalba paciento būklei stabilizuoti ir, atsižvelgiant į būklės sunkumą ir suteiktos pagalbos rezultatus, bus sprendžiama, ar pacientą tereikės nukreipti šeimos gydytojo priežiūrai, ar būtina vežti į stacionarią gydymo įstaigą.

Paskambinę telefonu 112, kalbėsite su Bendrosios pagalbos centro dispečeriu, kuris arba pats priims kvietimą ir perduos GMP dispečeriams, arba sujungs su GMP dispečerine. Paskambinę Šiaulių mieste telefonu 033 iš Telia fiksuoto ryšio tinklo, 033 iš BITĖS, Tele2 ir Telia tinklų, kalbėsite su mūsų įstaigos dispečeriais.

Dispečeris išsiaiškins, kokia skubi pagalba reikalinga, suteiks iškvietimui kategoriją (I, II arba III) ir perduos kvietimą GMP brigadai, kuri nedelsiant išvyks nurodytu adresu. Iškvietimo priėmimo metu paaiškėjus, kad reikalinga medicinos pagalba nepriskiriama prie būtinosios, dispečerė pasiūlys kreiptis į ambulatorinę sveikatos priežiūros įstaigą.

 

Paskutinio atnaujinimo data: 2018 m. rugsėjo 10 d.