Šiaulių greitoji Siauliu greitoji Šiaulių greitoji Siauliu greitoji
Automobiliai

Šiuo metu Šiaulių greitosios medicinos pagalbos stotyje yra 17 specialios paskirties automobilių:
Visi 17 – pažangaus gyvybės palaikymo.
 
Visi greitosios medicinos pagalbos automobiliai aprūpinti portatyvinėmis radijo stotimis ryšiui palaikyti. Transporto priemonėse yra sveikatos apsaugos ministro įsakymu nustatyto sąrašo medicinos pagalbos priemonės, medicinos įranga, asmeninės apsaugos priemonės. GMP automobiliuose esanti techninė-medicininė įranga yra brangi ir naudojama pagal paskirtį.

Į visus GMP automobilius yra įdiegta navigacinė sistema ir palydovinė-navigacinė įranga,  kuri leidžia ne tik surasti reikiamą adresą, į kurį būtina nuvykti, bet ir suteikia galimybę dispečerinei stebėti šio automobilio maršrutą realiu laiko metu ir į įvykio vietą pasiųsti arčiausiai esančią brigadą.

Siekdama, kad būtų atnaujinami senesni kaip 7 metų automobiliai, Šiaulių greitosios medicinos pagalbos stotis dalyvavo Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintoje programoje.

2009 m. įsigytuose dviejuose moderniuose reanimobiliuose, kurių vertė beveik 900 tūkstančių litų, yra visa reikiama įranga žmogaus gyvybinėms funkcijoms palaikyti: įdiegta intubacinė sistema, galima prijungti prie plaučių dirbtinės ventiliacijos, atlikti elektros kardiogramą, nusiurbti gleivės skysčius, pamatuoti kraujospūdį, pulsą, atlikti deguonies inhaliacijas. Čia yra ir vaistų dozatoriai, naujagimių pašildymo aparatūra, t. y. viskas, ko reikia medikui, vežančiam ligonį dideliu atstumu.

Šios mašinos yra ant oro pagalvių, kurios suteikia geresnį pravažumą ir minkštumą. Įrengti šviesos diodų švyturėliai, klimato kontrolės sistema.

2017 m. papildytas automobilių parkas 2 naujais reanimobiliais su visa įrengta medicinine įranga.

GMP automobilio virtualus turas
 

   1937 m. Sanitarinė mašina „Moris“ Š-5 ir jos ekipažas: sanitaras ir vairuotojas
 
 
Geresnio praeinamumo sanitarinė mašina „PAZ“, vadinamoji „karieta”, 1957 m.
 

 


Paskutinio atnaujinimo data: 2018 m. rugsėjo 10 d.